دستور العمل اجرایی ارسال آثار مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
دوشنبه ، 25 ارديبهشت 1396 ، 06:37

دستورالعمل بخش رقابتي سومين  همايش  ملي فرهنگ رضوي در شعر و ادبيات فارسي دانشگاهيان ايران


الف : مقاله
در اين بخش مقالات بايستي در يكي از موضوعات اعلام شده در فراخوان بوده و حداكثر در 12 صفحه داراي چكيده و با رعايت دستورالعمل تهيه مقالات علمي نمونه سايت تنظيم شده باشد و معرف يكي از موضوعات آثار در ادبيات فارسي از قرن اول تا عصر حاضر باشد .
مقالات رسيده پس از داوري 8 مقاله جهت  ارائه به صورت سخنراني و تعدادي به عنوان پوستر انتخاب مي¬شود ، لوح فشرده مقالات منتخب و چكيده مقالات پوستر در همايش توزيع  و به مقالات سخنراني لوح سپاس و جوايزي تقديم خواهد شد و نيز به تمامي كساني كه مقالات آنها به صورت سخنراني يا پوستر انتخاب شده است گواهي معتبر همايش ارائه مي¬شود .


ب : شعر و قطعات ادبي :
اشعار بايستي در يكي از قالبهاي غزل ، قصيده ، مثنوي ، رباعي . شعر نو و قطعه ادبي در بيان فضائل ، مناقب و مراثي اهل بيت عليهم السلام باشد ، در اين بخش نيز 8 اثر برتر انتخاب و با لوح سپاس  و جوايزاز صاحبان آثار  قدرداني به عمل خواهد آمد ، اشعار نبايد قبلا در همايشها و جشنواره ها ارائه شده باشند و مسؤوليت شرعي اين امر به عهد ارائه كننده است . گواهي حضور در همايش و ارائه اثر نيز به اين افراد تقديم مي شود


ج : نشريات دانشجويي :
در اين بخش نشريات دانشجويي داراي مجوز از شوراي فرهنگي دانشگاهها مجاز به شركت مي¬باشند و براي شركت مي¬بايست حداقل يك ويژه نامه با موضوع سيره و معارف امام رضا عليه السلام حداقل در 8 صفحه  منتشر نمايند . در اين بخش داوري نشريات به صورت كلي بوده و شامل طراحي ، تيتر ، محتوي ، ادبيات نگارش ، مصاحبه ، سرمقاله ، مقاله و تصاوير و ... ميباشد. در مجموع 8 نشريه با نظر داوران انتخاب مي¬گردند كه در همايش گزارشي از آنها توسط مدير مسؤول يا سردبير براي  شركت كنندگان در جشنواره ارائه مي¬شود . به برگزيدگان لوح سپاس و جوايز نقدي تقديم خواهد شد و گواهي معتبر حضور در همايش نيز اعطا مي¬گردد .
در اين بخش علاوه بر ارسال حداقل 3 نسخه فيزيكي از نشريات به دبيرخانه جشنواره مي¬بايست فايل pdf  نشريه را نيز در سايت جشنواره بارگزاري نمايند .


د : كانونهاي دانشجويي :
در اين بخش به كانونهاي داراي مجوز از شوراي فرهنگي دانشگاهها كه بيشترين فعاليت فرهنگي اجتماعي را در معرفي سيره و معارف اهل بيت عليهم السلام  به ويژه امام رضا (ع) در طي سال و96-95 داشته اند مي¬توانند در جشنواره شركت نمايند . هر يك از برنامه هاي ذيل داراي امتياز مي¬باشد .
( مسابقات فرهنگي ، نشست ها و هم انديشي ها ، اردوهاي زيارتي ، توليد فيلم و كليپ ، كرسي هاي آ‍زادانديشي ، وبلاگ ، مراسم و جشن ها ، و نشريه )
براي شركت در اين بخش مي¬بايست علاوه بر ثبت نام در سايت فايل pdfفعاليت هاي كانون دانشجويي در سايت بار گذاري شود  ،وبه همراه نامه رسمي واحد دانشگاهي  لوح فشرده حاوي گزارش مكتوب و تصاوير فعاليتهاي كانون براي دبيرخانه ارسال گردد .
آثار رسيده پس از داوري 8 كانون برتر انتخاب و توسط دبير كانون گزارشي از فعاليتها براي شركت كنندگان در جشنواره ارائه مي¬شود .علاوه بر اين در نمايشگاه جانبي جشنواره منتخبين مي¬توانند آثار و فعاليتهاي كانون را ارائه نمايند .


ه : چهره هاي ماندگار :

در اين بخش در نظر است از فرزانگان دانشگاهي كه در حوزه شعر و نثر در ادبيات فارسي  در موضوع اهل بيت عليهم السلام خدمات علمي فرهنگي شايان توجهي داشته¬اند قدرشناسي به عمل آيد لذا واحدهاي دانشگاهي مي¬توانند شخصيتهاي علمي ادبي از بين دانشجويان ، اساتيد ، كارمندان و دانش آموختگان خود را كه داراي شرايط ذيل مي¬باشند به جشنواره معرفي نمايند .
1 – داراي آثار مكتوب كتب متعدد انتشار يافته در نظم و نثر و ادبيات فارسي
2 – داراي سابقه فعاليتهاي علمي آموزشي دانشگاهي در امر تعليم و تربيت و ادبيات فارسي
3 – در تاريخ و ادبيات فارسي داراي طرح هاي پژوهشي ، استاد راهنماي پايان نامه ها و مشاور
4 – داراي مقالات برجسته علمي در فضائل و مناقب اهل بيت (ع) انتشاريافته در مجلات علمي پژوهشي
5 – ارادت ويژه به فعاليت هاي علمي و فرهنگي ادبي به ساحت قدسي اهل بيت (ع) بويژه امام مهرباني ها
6 – داراي افتخارات و كسب رتبه در همايشهاي علمي فرهنگي ملي و بين¬المللي
معاونين فرهنگي  واحدهاي دانشگاهي مي¬بايست نسبت به معرفي چهره هاي ماندگاربه صورت مكتوب رسمي درسايت  ثبت نام تصوير وليست آثاررابه صورت pdfوword بارگزاري  نموده  و آثار مكتوب كتب و مقالات و .... را نيز به صورت فيزيكي به همراه ليست آثار جهت داوري به دبيرخانه ارسال نمايند . پس از داوري آثار ، 8 نفر به عنوان چهره هاي ماندگار دانشگاهي معرفي مي¬شوند و براي هر كدام فرصت كوتاهي جهت ارائه ديدگاهها در همايش  فراهم خواهد شد و آثار آنها نيز در نمايشگاه جانبي جشنواره در غرفه اي به نام آنها ارائه مي¬شود ، مسؤوليت آماده سازي غرفه با واحد دانشگاهي معرفي كننده است .


دبيرخانه سومين همايش فرهنگ رضوي درشعر وادبيات فارسي دانشگاهيان ايران
دفتر مطالعات فرهنگي واجتماعي دانشگاه آزاداسلامي مشهد

 

آدرس دبیرخانه

مشهد مقدس ، قاسم آباد ، بلوار امامیه ، نبش چهار راه شاهد ، مجموعه فرهنگی ایت الله هاشمی رفسنجانی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
051-36630288

آخرین اخبار

یادآوری

ارسال آثار فقط از طریق سایت جشنواره امکان پذیر است.

مهلت ارسال آثار : 96/5/31

اعلام نتایج داوری : 96/6/31

برگزاری همایش : 96/7/19